Vítame Vás na stránkach zaoberajúcich sa čínskym bojovým umením WUSHU (KUNG FU). Vyučujeme predovšetkým vonkajšie štýly SHAOLIN, ale i zdravotné cvičenie TAIJI, prácu s vnútornou energiou CHIKUNG a čínsky box SANDA.

Shanghai colla

Všetci isto poznáte kapelu Horkýže slíže a ich skladbu Shanghai colla. No a práve náš klub bol viac než nápomocný pri natáčaní klipu. Veľmi priateľské vzťahy medzi našim klubom a kapelou vyústili v roku 2007 k takejto spolupráci. Málo kto vie, ale pôvodne sme mali účinkovať v klipe pre pesničku Brďokoky. Nakoniec sa ale „Slížaci“ rozhodli, že lepšie bude spraviť skladbu priamo na mieru a tak vznikla Shanghai colla.

Prípravy pred akciou „na ostro“

Pár mesiacov vopred sme sa so „Slížakmi“ stretli a tí nám priblížili prostredia, v ktorých sa budú jednotlivé scény natáčať. Po dohodnutí nám nechali voľnú ruku s choreografiou bojových scén. Vo finále nakoniec bolo natočené viac ako dve hodiny materiálu, ktoré bolo treba natlačiť do pár minútového klipu. Z toho dôvodu boli niektoré bojové scény úplne odstránené a iné skrátené. Bolo to ale potrebné, aby výsledok audio-vizuálne ladil.

A ako prebiehalo samotné natáčanie klipu?

Natáčanie trvalo dva dni a všetky scény vznikali v Bratislave. Už cesta do Bratislavy naznačovala, že sa bude jednať o neštandardnú a veľmi zaujímavú akciu. Trmácanie sa na korbe kamiónu bolo natoľko omamné, že sme takmer celú cestu prespali.

Prvé dve scény sme natáčali v jednom nemenovanom hypermarkete. Človek by ani netušil, aké to môže byť náročné, hlavne keď musíte stále opakovať tú istú scénu a stále to nie je ono. Ako sa asi musel cítiť kameraman, ktorý balansoval na „šikmej veži“ ako artista na lane?

Ďalšie priestory boli o poznanie príjemnejšie, pretože sme sa so štábom presunuli na bratislavskú Kolibu. No skôr, ako sme začali, sme mali niekoľkohodinovú pauzu, pretože štáb sa venoval natáčaniu scény z prostredia skladu Shanghai colly. K ďalším patrila scéna z lekárskeho prostredia ako vystrihnutá zo seriálu Pohotovost.

Naša najprepracovanejšia scéna v prostredí malej krčmy sa vôbec neodvíjala podla predstáv režiséra. Nakoniec uznal, že sme to skutočne dobre vymysleli. Bohužiaľ ani tu sme sa nevyhli zostrihaniu z časových dôvodov.

S odstupom času môžem povedať, že to bola veľmi zaujímavá a prínosná skúsenosť. Okrem toho, že sme sa dozvedeli, čo všetko také filmovanie obnáša, sme sa aj dobre zabavili. Rozhodne táto udalosť v nás zanechala pozitívne dojmy a zážitky.