Vítame Vás na stránkach zaoberajúcich sa čínskym bojovým umením WUSHU (KUNG FU). Vyučujeme predovšetkým vonkajšie štýly SHAOLIN, ale i zdravotné cvičenie TAIJI, prácu s vnútornou energiou CHIKUNG a čínsky box SANDA.

Výročie založenia Wushu centra Stará Turá

Je to tak. Náš športový klub Wushu centrum Stará Turá sa tento rok dožíva jubilea. Od založenia v roku 1994 uplynulo už štvrťstoročie. Už 25 rokov cvičíme, vyučujeme a aktívne reprezentujeme naše mesto i Slovensko na mnohých súťažiach.

Od založenia po súčasnosť

Za ten čas si náš klub prešiel mnohými menšími i zásadnými zmenami. Medzi tie menšie a najčastejšie patrí neustále obmieňanie členskej základne. Bojové umenia sú lákavé a tak o nových záujemcov nieje núdza. Naopak, len niektorí zvládajú takú veľkú fyzickú i psychickú záťaž. Sú u nás ale i takí, čo cvičia už od založenia klubu.

Medzi tie väčšie zmeny patria predovšetkým vývoj tréningového procesu, rozdelenie tréningov na viac družstiev, zavedenie detských postupových skúšok. Akreditácia našich trénerov a inštruktorov na štátnej úrovni. A iné.

Aké zmeny nás čakajú v najbližšej budúcnosti?

Žiadne zásadné. Keďže väčšina vecí funguje tak ako má, nieje dôvod meniť zabehnuté procesy. Výnimkou sú tréningy vnútorných štýlov (taiji, chikung), ktoré sa budeme snažiť v najbližšej dobe upraviť tak, aby i bežným (netrénovaným) ľuďom pripadala starostlivosť o zdravie atraktívna.

Ako ste si už mnohí všimli, pri príležitosti výročia sme spustili nové internetové stránky. Tieto stránky sú už plne funkčné, ale ešte máme v pláne doplniť viac obsahu. Doplnená bude sekcia Teória (kde sa dozviete mnohé z fungovania nášho klubu), ale i sekcia Galéria.

Novinkou na našich stránkach je i možnosť zanechať komentáre, k jednotlivým príspevkom. Takže ak máte nejaké pripomienky či návrhy ohľadom našej stránky, alebo máte akékoľvek otázky v súvislosti z našim klubom, neváhajte využiť aj túto možnosť, poprípade nás kontaktovať mailom, telefónom, či prostredníctvom facebooku.

Ako sme na tom so súťažnými úspechmi?

Ku koncu roka 2018 má náš klub na konte 544 medailových ocenení. Konkrétne je to 192 zlatých, 192 strieborných a 160 bronzových.